Call: 0123456789 | Email: info@example.com

2020 Avrupa Kupası Maç Tarihleri


1027 yılında ortaya atılmış bir fikrin, yıllar içinde düşünülüp projelendirilmesiyle, bugün büyük bir organizasyon meydana gelmiştir. İlk yıllarda bu Futbol organizasyonunun adına “Avrupa Uluslar Kupası” denmekteydi. Ve ilk yıllar sadece 8 takım arasında gerçekleşmekteydi. 1968 yılında bu Futbol organizasyonun adı değiştirilip, günümüzde bilinen haline dönüştürüldü. Avrupa Futbol Şampiyonası, bu büyük Futbol organizasyonunun adı olarak kabul edildi. Avrupa Futbol Şampiyonasının fikir babası olan Henri Delanuay, 1955 yılında hayata veda ettiği için, kendi düşüncesinin etlenip kemiklendiğini, görememiştir. Çünkü Avrupa Futbol Şampiyonası ilk kez 1960 yılında gerçekleşmeye başlamıştır.  1060 yılının ilk şampiyonu, SSCB’dir.

Avrupa Futbol Şampiyonası Bu Yıl Nerede

2020 Avrupa Kupası maç tarihleri ve karşılaşmaların nerede yapılacağı bilgisi, çok öncelerinden belirlenmekte ve de dünya ile aynı anda paylaşılmaktadır. 2020 Avrupa kupası maçları bu yıl Fransa’da yapılacağı bilgisi, 2010 yılında netleşmiştir ve de bu önemli bilgi eş zamanlı olarak tüm ilgilenenlere sunulmuştur. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonasının nerede yapılacağı bilgisi, karşılaşmaları yerinde izlemek, o ambiyansı daha gerçek olarak yaşamak isteyen Futbol âşıkları, bildirilen tarihleri için rezervasyon ve ulaşım araçlarını önceden planlamayı tercih etmektedirler. Bunun nedeni son aylarda istenen gibi yerlerin bulunamaması olmaktadır. Özellikle de yapılacak olan karşılaşmaların biletleri, çok hızlı bir şekilde tükenmektedir.

Avrupa Futbol Şampiyanosunda Ev Sahibi Olmanın Önemi

Tüm dünyanın gözü önünde olmak ve bunun tam 1 ay sürmesi, çok önemsenmekte olan bir durumdur. Bu nedenle Avrupa Futbol Şampiyonasına ev sahipliği yapabilecek tüm ülkeler, bu büyük futbol organizasyonuna ev sahibi olmak için sırada beklemektedir. Fransa bu keyifli ve tüm dünyanın izlediği Futbol organizasyonuna 2020 yılı da dâhil olmak üzere, 3. kez ev sahipliği yapmış olacaktır. 2020 yılı için ülke seçimi, 2010 yılında İsviçre’nin Cenevre şehrinde yapılmıştır. Avrupa Futbol Şampiyonasında ev sahibi sevilecek olan ülke için, 2 aşamalı bir oylama sistemi kullanılmaktadır. Bu sayede daha doğru bir şekilde karar verilebilmektedir. Ev sahibi olabilmesi için bir ülkenin çok çeşitli bir şekilde ele alınması gerekmektedir. Ki en ince detaylara kadar da incelenerek karar verilmektedir. Bu detaylar içerisinde 4 ana madde bulunmaktadır

  • Ulaşım; ev sahibi olacak ülke için en önemli detay olarak görülmektedir. Oluşacak insan yoğunluğunu kaldırabilecek alt ve üst ulaşım araçlarının bulunması, güzergâhların sorunsuz bir şekilde olabilmesi gibi konulara önem verilmektedir.
  • Konaklama; Yeterli sayıda konaklama yerlerinin bulunması gerekmektedir. Özellikle de karşılaşmaların yapılacağı statların etrafında konaklama yerlerinin olması gerekmektedir.
  • Statları kapasitesi ve de kalitesi; Bu ilk önemsenen detay olmaktadır.
  • Ülkenin güvenliği; Bu da önemli detaylardan biri olarak görülmektedir. Özellikle de oluşabilecek tehlikeler açısından, mümkün olduğunca güvenlik zafiyeti olmayan ülkeler tercih edilmektedir.

Avrupa Kupası maçları ne zaman ve nerede yapılırsa yapılsın, meraklıları onu bir şekilde bulacak ve izleyecektir.